6 Ocak 2012 Cuma

Süleyman Pekin (Tanıtım Özel Sayısı)

Süleyman Pekin
(Öğretmen, şair, yazar, tarihçi, profesyonel sendikacı)Süleyman Pekin
        Sevgi, saygı, hoşgörü, vefa, yardımlaşma, paylaşma, fedakarlık ve benzeri erdemlerle donanmış Süleyman Pekin'i  bütün yönleriyle tanıtmak isterdik elbet; ama buna zamanımız yetmez. 
        Pekin'in öğretmenliğini, eğitimciliğini amirleri değerlendirerek kendilerine takdir ve teşekkür vermişlerdir; ancak inanıyorum ki en güzel değerlendirmeyi öğrencileri yapacaktır.
        Pekin dernekçilik ve sendikal faaliyetleriyle Kocaeli Oskarları denilen başarı belge ve plaketleri almıştır; ancak onun için en büyük oskar gönülleri kazanmış olmaktır.
        Pekin'in bir de şairlik ve yazarlık yönleri  vardır ki bu yönleriyle de insanlara faydalı olmaya devam edeceğine inancımız tamdır. 
        Pekin'in şiirlerine, köşe yazılarına, tebliğ ve konferanslarına  bağlantı kurmakla yetineceğiz. Kitaplarından kısaca söz edeceğiz . Ayrıntılı inceleme yapmak isterdik; ama bunun için uzman olmak gerek. Yine inanıyorum ki Pekin'in eserleri uzmanlarca özellikle incelemeye alınacaktır.
        Pekin eserlerine yansıttığı çok yönlü bilgisi, kültürü ve ince mizah anlayışıyla tüm okuyucularının düşünmesini, çağrışımlar yapmasını sağlamaktadır. 
        Özetle Süleyman Pekin insanlara faydalı olmaktadır.
        Ne mutlu "İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır." diyen Peygamberimizin (sav) sözünü ilke edinenlere.

       Sabahattin Gencal
       (Emekli Öğretmen)Süleyman Pekin'in
Hayatı


Çok okuyan kişi, bunu bir yere anlatmadığı zaman
kendisini zorlamaya başlamaktadır.
Kalemle, fırçayla kendinizi bir şekilde ifade etmelisiniz.
Süleyman Pekin


Süleyman PEKİN 'in Kocaeli Aydınlar Ocağı Org'taki; 

Bütün Yazıları


4 yorum:

 1. Hocam; kaleme ve kelama verdiğiniz önem biz öğrencileriniz bitimsiz bir ders. Yaktığınız meşale öğrencilerinizin öğrencilerinin de beka davamız olan eğitim cephesine katılmasıyla birlikte onların da öğrencilerine yansımış durumdadır. "El sebebi ke'l-fâil" sırrınca sebep olan yapan gibidir. Yaptıklarınız ve halen yapmakta olduklarınız, şahsıma özel bir sayı ayırarak haddimin fevkinde tanıttığınız için hürmet ve muhabbetlerimi sunarım. Rabb'im bereketli ömrünüzü sıhhat ve afiyet üzre sevdiklerinizle beraber daim kılsın ve iki cihanda saadeti nasip etsin.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Sevgili Meslektaşım,
  Önce iltifatlarınız için çok teşekkür ederim.
  Essebebü ke’l fâil” (sebep olan yapan gibidir) prensibini hatırlattığınız için de memnun oldum. İnşallah faydalı olmuşuzdur. İnşallah hayat boyu bu prensibin takipçisi oluruz.
  Başarılarınızın artarak devam etmesi dileğiyle …

  YanıtlaSil
 3. Süleyman Pekin ile tanıştırdığınız için teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Merhaba Yaşamak,
  Ziyaretiniz için teşekkür ederim.
  Pekin kendini insanlık için insanlara adamış bir eğitimci, bir şair, bir yazardır.
  Hayırlı günler dileğiyle.

  YanıtlaSil