10 Kasım 2011 Perşembe

Atatürk’ün ölümünün 73. yıl dönümü dolayısıyla yayımlanan mesajlardan

Click for the original image

Hayatını milletimize adayan, olumsuz şartlarda bile eşine az rastlanır başarılara imza atan Büyük Atatürk, milletimizin onurlu yürüyüşünde en büyük rehberi olmuştur.
Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı
*
Atatürk, milletimizin yalnızlığa ve çaresizliğe sürüklendiği bir dönemde yaptığı mukadderatına sahip çıkma çağrısı ile bağımsız bir devlete sahip olmamıza imkan sağlamıştır. Türk milleti, dün olduğu gibi bugün de gönlündeki Atatürk sevgisiyle, çağdaş değerlere ve cumhuriyete olan bağlılığı ile Büyük Önder’in açtığı yolda ilerlemektedir.
Cemil Çiçek, TBMM Başkanı
*
Millet olarak, vefatının 73. yılında Atatürk’ü,
İstiklal Savaşı’mızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak sitayişle anıyoruz.Gazi Mustafa Kemal ’Benim naçiz vücudum  elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ demiştir.Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun ’en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ’muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır.
Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan
*
Mustafa Kemal’in ’Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir’ anlayışını bayrak yaptık, cumhuriyetimizi bütün kurum ve kurallarıyla yaşatmak, demokrasimizi kökleştirmek, özgürlüklerimizi genişletmek, temel hak ve özgürlükleri sonuna kadar savunmak için söz verdik. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle, saygıyla, minnetle anıyor ve emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin sahipsiz olmadığını belirterek, saygılarımı sunuyorum
Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı
*
O, sadece vatanı kurtarmak emeli ile uğraşmamış, vatan toprakları üzerinde yaşayan milletin ruhunda devrim yaparak sönmez bir azim ve irade ile ebedî barış ve çağdaş bir hayat ateşi yaratmıştır.
Orgeneral Necdet Özel, Genel Kurmay Başkanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder