20 Ekim 2011 Perşembe

"Sözün Bittiği Nokta" / Sabahattin GencalGüvenlik güçlerine son günlerde gerçekleştiren menfur saldırılarda 26 askerimiz şehit edildi.Yüreğimiz bir kere daha yandı. Başımız sağolsun.

Yüreği yananlar olarak terör örgütlerini, bunları destekleyenleri, bunlara yataklık edenleri  nefretle lânetliyor ve kınıyoruz.

Şimdiye kadar bu lânetlemelerin, kınamaların etkili olduğu söylenemez. Yani “sözün bittiği nokta" dayız.

Bu noktada, başta TBMM, Hükümetimiz, Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere tüm kurumlar bu konuda üstlerine düşen görevlerin gereğini acilen yapmalıdır.

Yapılacaklar da acilen açıklanmalıdır ki toplumuz galeyana gelmesin. Akılcı açıklamalar yapılmalı ki  ki kardeşlik duyguları zedelenmesin.  

Toplumsal barışın zedelenmemesi için tüm bireyler ve kurumlar dikkatli olmalıdır.

Toplumsal barışın zedelenmemesine özen göstermek çok önemlidir. Yetkililere güvenmek de en az bunun kadar önemlidir. Şimdiye kadar yapılan açıklamalar gibi açıklamalar yapılırsa bu güven sarsılır. Toplum açıklama değil somut adımlar istiyor.

İç ve dış düşmanların tuzaklarına düşmeden, huzurumuzu kaçırmadan; geleceğimizi karartmayacak önlemlerin alınacağına inanıyoruz.

Bu inançla tüm toplumumuza tekrar başsağlığı diliyoruz.

Sabahattin Gencal


5 yorum:

 1. Merhabalar Sabahattin Hocam,

  Milletçe çok sıkıntılı bir süreçten geçmekteyiz. Bu sürece sessiz kalamayız!

  Kim ki; terör eylemlerinin amacının ülkemizi parça parça etmek olduğunu, insanlarımızı kan, acı ve gözyaşı içinde bıraktığını bile bile milleti süslü laflarla aldatmaya çalışıyorsa,

  Kim ki; elinde imkanları olduğu halde, PKK terörünü durdurarak ve teröristi anasından doğduğuna pişman ederek gereken cezalara çarptırmıyorsa, ülkemizin parçalanmaması için kullanmıyorsa,

  CANLARI CEHENNEME OLSUN!

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Yaz Blogcu,
  Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
  En sade yurttaştan en yüksek yetkiliye kadar herkesin her konuda tedbirli olması ve de görevlerini hakkıyla yapması gerekir. Huzur ortamının sağlanması lafla olmuyor. Şimdi çalışma zamanıdır.
  Hayırlı günler dileğiyle.

  YanıtlaSil
 3. Yürek dayanacak gibi değil bu acıya sayın Hocam!
  Hepimizin başı sağolsun!
  Lafla olmadığı doğru. Sivil örgütlenmelere ihtiyaç var öncelikle...

  YanıtlaSil
 4. Merhaba Zeugma,
  Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
  Sivil toplum örgütleri duyguda birlik sağlama bakımından da gereklidir. Duygularda birlik olmayan ülkelerde mutluluk eksik olur.
  Hayırlı günler dileğiyle.

  YanıtlaSil
 5. Merhaba;

  Sabahattin bey,ZEYNUĞU adlı blogumda 24.10.2011 tarihli günlüğümdeki Ayı Barınağı ile ilgili resimler işinize yararsa kullanabilirsiniz.

  Hoşça kalın.

  YanıtlaSil