16 Temmuz 2011 Cumartesi

Ahmet Gencal


1971, Sa msun Merkez doğumlu olan Ahmet GENCAL, eğitim hayatına İzmit Bahçecik İlkokulu’nda başladı. Kocaeli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra “Baba Mesleği”’ni tercih etti ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olup İngilizce Öğretmeni oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu bir çok kurs ve seminerlere katıldı. Ayrıca özel ilgi alanları Bilgisayar ve Ticari İngilizce gibi bilgi iletişim ve ticaret kurs ve seminerlerine devam etti.

“ Vatana Hizmet Hakka Hizmettir.” düsturuyla Vatan evlatlarına hizmet bayrağını babasından devralan Ahmet GENCAL halen 1998 yılında ilk ataması yapılan İstanbul - Ümraniye’de bir devlet okulunda İngilizce Öğretmenliği görevini sürdürmektedir.
Ayrıca usta direksiyon öğreticisidir.
Ayrıca değişik ihracatçı ve ithalatçı firmalara Ticari Danışmanlık yapmakta olup Vatan’a döviz girdisinde küçük de olsa katkı sağlamaktadır.

"Hayatım Çaykara" başlıklı deneme kitabının  basım çalışmaları devam etmektedir.  “Öykülerle İngilizce Dilbilgisi” eserini de bitirmeye çalışan Ahmet GENCAL evlidir ve İstanbul’da yaşamaktadır.

2 yorum:

 1. Ahmet Gencal; başarılarınızın devamını diliyorum. Bahcecik Orta Okulunda Babanızın talebesi olmuş şu anda İstanbul da İş hayatımı sürdürmekteyim. Adım: Alaaddin Sarı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,
   Ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
   Başarılar dileğiyle.

   Sil