2 Mayıs 2011 Pazartesi

Yahya Kemal Beyatlı Özel Sayısı Duyurusu
Merhaba Değerli Okuyucularımız,

21 Mart Dünya Şiir Günü münasebetiyle  Yahya Kemal Beyatlı Özel Sayısı çıkarmayı düşünüyorduk. Bu konuda hazırlığımızı da tamamlamıştık. Ancak Blogspotlar kapalı olduğu için düşündüğümüzü gerçekleştiremedik.
Blogların açıldığı bu günlerde projemizi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.

Bir işi zamanında yapmazsan eğer
azalır taşımış olduğu değer.”
(Goethe)

 Goethe'nin vecizesini ilke olarak kabul etmemize rağmen şiirin de, Yahya Kemal’in de her zaman güncel olduğu düşüncesindeyiz. Yani bu konuları sunmak için belirli günleri beklememize gerek yok.Yahya Kemal Beyatlı her zaman dinlenebilir, ele alınabilir. Bu arada şunu da ekleyelim ki şiir festivalleri bir çok yerde devam etmektedir.
Herkesin şiiri sevdiğini de düşünüyoruz. Burada tartışılabilecek konu sevme derecesidir. Kimi az sever, kimi çok sever. Başka türlü de düşünülebilir: Bazı şiirleri az severiz, bazılarını da çok. Birinin çok sevdiği şiiri bir başkası sevemeyebilir. Bu konularda çok şeyler söylenmiştir; söylenmeye de devam edilecektir. Bu tartışmalara hiç girmeden projemizi sunacağız.

Sunmak kolay; ama istenilen amaca ulaşmak o kadar kolay olmasa gerek. Onun için değerli okuyucularımızın desteğini bekliyoruz. Destek olursanız beklenen amaç daha çabuk gerçekleşir.

Amaç derken yanlış anlaşılmasın, kişileri güzel duygularla donatmaya çalışmaktan başka amacımız yok bizim. Yani benim amacım, sizin amacınızla, onun amacıyla aynı. Başka deyişle amacımız kişilere sanat aşkından tattırmaktır. Bu aşka düşenler çoğalırsa toplumumuz da düzelme yoluna girer.

Yahya Kemalle ilgili yeni bir şey ortaya koymuyoruz. İnternet dünyasındaki bilgileri biraz daha düzenli biçimde sergiliyoruz o kadar. Yani bir nevi zamandan tasarruf etmiş oluyoruz.
Uzatmadan özetle tekrarlıyoruz:

Damla / Yahya Kemal Beyatlı Özel Sayısı 03 Mayıs 2011 Salı günü  yayınlanacaktır. Bu özel sayımızın duyurulması için yardımcı olacağınızı umuyorum.
Saygılarımla.

Sabahattin Gencal, 02. 05. 2011
*****************************************
Sana Dün Bir Tepeden Baktım Aziz İstanbul


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder