23 Kasım 2010 Salı

Önsöz

Damla,  –e kitap değil, - e dergi de değil; ama  -e kitap gibi kaynak olabilecek,  - e dergi benzeri sıradan bir blogtur.

Damla, duygu ve düşünce platformu değil. Bir tartışma forumu da değil;  herkese açık yorum sayfalarında düşünce ve duygulara, eleştirilere yer veren bir blogtur.

Damla her konuya yer veren bir blog değil. Damla özel konulara yer veren, özel sayılar çıkaracak olan özel bir blogtur.

Damla’nın başlıca amacı ele alınan konularda etkili olmak, yol açıcı olmak; güzel duyguların oluşmasına, yeni fikirlerin gelişmesine katkı sağlamaktır.

Damla’nın amacına ulaşması için tüm okurların yardımlarına, katkılarına ihtiyacı vardır.

Damla 24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Sayısı ile yayın hayatına başlıyor. Bu özel sayımıza yazıları ve şiirleri ile katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ederim.

Damla’nın  yararlı olması dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sabahattin Gencal, Başiskele - Kocaeli, 23 Kasım 2010
-----------------------
Önsöz 2

"İki günü birbirine eşit geçen aldanmıştır, zarardadır." hadisini ilke edinen Damla 24 Kasım Öğretmenler Günü Özel Sayısı ile yayın hayatına başlayalı beri  ilkelerini koruyarak bir çok özel sayı ve özel sayfalar çıkarmıştır.
Sayıları gün geçtikçe artan ziyaretçilerinin ilgilerini çeken ve güvenlerini kazanan Damla, amaç ve ilkelerinden sapmadan bu ilgi ve güvene layık olmaya çalışacaktır.

Damla’nın  yararlı olması dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sabahattin Gencal, Başiskele - Kocaeli, 23. 03. 2012

2 yorum:

 1. Ne güzel acilis ve takdim benim yapmak istediklerim ama yapamadiklarimi beceremediklerimi ancak böyle bir egitmen ve büyügüm yapabilirdi...

  cok yararli ve ön acici bir blog olacagina inaniyorum...Basarilarinizin devamini diliyorum

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar, Sevgili Sabahattin Hocam ve Damla okuyucuları.

  Önce Sabahattin hocamı bu girişimi nedeniyle tebrik etmek ve kutlamakla birlikte tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de kutlarım. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün ülkemize iyilik ve güzellikler getirmesini dilerim.

  Çok kutsal olan bu mesleğe kendini adayan vefakar ve cefakar öğretmenlerimizin ellerinden öperim.

  İyilik ve güzellikler deryasından bir damla olan Damla'nın yayın hayatında başarılar dilerim. Hayırlı olmasını ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

  YanıtlaSil